RSS Status makléra v spoločnosti Status makléra v spoločnosti Status makléra v spoločnosti Status makléra v spoločnosti Status makléra v spoločnosti

Aktuální nabídku realit naší kanceláře najdete na portálu AReality.sk. Službu Moja Realitka přináší AReality.sk - největší nabídka nemovitostí na Slovensku.

Status makléra v spoločnosti

 

Realitný maklér - nadávka či povolanie?

 Návrat na články

Denno - denne čítam rôzne príspevky na tému realitných maklérov a kancelárií a keďže som v tomto biznise 8 rok, ponúkam Vám môj pohľad naň.

Dobrá správa je, že existuje európska norma, v slovenskom jazyku transformovaná v STN 15733 - Služby realitných maklérov, ktorá presne, jasne a detailne definuje rozsah a prácu realitných maklérov......... Už len ju legislatívne prijať a mnoho vecí bude vyriešených. Zatiaľ sa však vráťme do reality.

To, že pojem realitný maklér je skoro nadávka, si môžeme my - realitní makléri - sami. Hovorím to úplne na rovinu a otvorene. Ešte stále si totiž niektorí ľudia myslia, aké je podnikanie v realitách jednoduché, ako to nemôže byť také zložité, ako mi na to stačí vlastná obývačka, pripojenie na net a telefón a je zo mňa maklér... rozhodím zopár inzerátov do súkromnej inzercie (ktorá je samozrejme zadarmo) a je to ... úžasne jednoduché, nie? V realitných kanceláriách pracujú stále ľudia, ktorí sa tejto činnosti venujú iba preto, lebo si nenašli inú prácu... a mnohí majitelia realitiek tento trend veselo podporujú ďalej.... ...Tento fakt Vám môžem potvrdiť, sama som týmto vývojom v minulosti prešla.

Dostatočne skoro som si uvedomila, že chcem vo firme len ľudí, ktorí týmto neľahkým biznisom žijú a robia ho na 100%. Nie na 100% vo svojom voľnom čase, ale 100% pracovného týždenného času klasického „zamestnanca".......Nedá sa pracovať v práci od 8-16,30 a potom robiť makléra... aj keď si to mnohí myslia... Preto je aj názor verejnosti taký na „darmožráčov maklérov“, taký aký je... svojím spôsobom to na prvý pohľad tak vyzerá... ale iba na prvý.... pod povrchom to vyzerá diametrálne odlišne, najmä, ak svoju prácu robíte skutočne na 100%.....

Keďže neexistuje legislatívny štandard práce realitných maklérov, majitelia realitných kancelárií si ich vytvárajú viac menej sami... Niektorí detailne, poctivo a profesionálne a ostatní podľa toho, ako sa im práve chce.... Realitný maklér je človek, ktorý dostane svoje odmenu až na samom konci obchodu, pracuje výlučne na živnosť a väčšinou ho zastrešuje väčšia či menšia realitná kancelária, ktorá na seba preberá všetky náklady spojené s prácou takého teamu maklérov - a realitná kancelária ich znáša denno-denne - či už maklér úspešný je alebo nie je....

Práca makléra nie je dvíhať telefóny, ako si väčšina ľudí myslí...... Ja osobne absolútne nesúhlasím s náborom nehnuteľnosti cez telefón .... to že ani neviem, či cez telefón skutočne hovorím s majiteľom a ponúkať byty, domy a pozemky, ktoré rádovo stoja x desiatok tisíc eur len na základe telefónu, sa mne osobne skutočne nezdá v poriadku. Takže, maklér by mal ísť na prvú obhliadku nehnuteľnosti sám, bez záujemcu... Nie je to iba o obhliadke, ide o mnoho ďalších faktorov, ktoré predaj ovplyvňujú, napr. to ako si predávajúci predstavuje predaj, ako rýchlo ju potrebuje predať, čo potrebuje predajom vyriešiť... verte, že niektoré obhliadky trvajú aj 2 hodiny....zatiaľ ste minuli benzín do auta a svoj čas, zatiaľ ste nezarobili ani cent... Zamestnanci, ruku na srdce.... robíte v práci zadarmo? Asi nie, že? Potom nasleduje podpis sprostredkovateľskej zmluvy a zadanie nehnuteľnosti do inzercie....

Ak chcete kvalitne a efektívne inzerovať, treba inzerciu zaplatiť...... Veľa malých realitných kancelárií stále inzeruje pod hlavičkou súkromnej osoby a zadarmo..........a možno aj tento fakt je jeden z faktorov, že realitná kancelária, ktorá podniká seriózne, si skrátka nemôže dovoliť pracovať s províziami na úrovni 1000 €..... ešte stále nemáte zarobený ani cent... (mimochodom, realitní makléri sú ľudia, ktorí majú rodiny, platia účty, hypotéky a aj potrebujú jesť :)

Ak máte šťastie a narazíte na predávajúceho, ktorý chápe súvislosti a rozdiely medzi predajom a predávaním a nerozhodí svoju ponuku do ďalších 20 kancelárií, máte čiastočne vyhrané, samozrejme, že sa lepšie predáva, ak je ponuka v max. 3 kanceláriách a s rovnakou cenou......

Ak pracujete efektívne a rozumne, disponujete databázou záujemcov, ktorým môžete ponuku hneď poslať.... ak sa ponuka u aktuálnych záujemcov neujme, inzerujete ďalej.... Realizujete obhliadky.... Kým pred 5 rokmi to boli 2-3, dnes idete na jednu nehnuteľnosť aj s 15 či 20 klientmi... za vlastný benzín a čas... ešte stále ste v mínuse vy ako maklér a takisto kancelária.... Máte šťastie.... Nehnuteľnosť predáte vy..... nastáva proces predaja, ktorý nebudem detailne rozoberať, ale kupujúci dnes kupujú väčšinou na úver.... a ten úver im nemusí banka schváliť..... ak to zhrniem suma summárum - ak nehnuteľnosť predávate do 2 mesiacov, gratulujte si ..... a na konci dvoch mesiacov dostanete výplatu.... Ešte stále ste presvedčení, že je to také jednoduché? Dnes sa vyplácajú úvery úvermi, riešia sa preklady záložných práv, exekúcie, výmazy záložných práv, komunikujete za zmluvné strany s x úradmi a inštitúciami.........

Práca realitného makléra je ako každá iná, akurát s tým, že my nemáme pracovný čas od - do. Pracujeme aj vtedy, keď väčšina Vás sa hrá so svojimi deťmi, píše úlohy, oddychuje alebo ide s manželkou na kávu. Pracujeme aj po 17 hodine, niekedy sú obhliadky aj po 20 hod., v soboty, nedele, sviatky, skrátka vtedy, keď nás Vy - klienti potrebujete... Pracujeme a ideme do toho s tým, že niektorí klienti nám potvrdia obhliadku a neprídu... a ani sa už nikdy neozvú ....že niektorí klienti po obhliadke "akože odídu" a potom sami zazvonia predávajúcim.... aby realitku obišli... áno, aj toto je naša práca, naše sklamania, náš biznis... Napriek všetkým faktom ja osobne túto prácu milujem. Mám neuveriteľne rada ten pocit, keď ľuďom pomôžeme, keď na konci obchodu sú všetci spokojní a ďakujú nám....

Za 8 rokov som v tomto biznise narazila na mnohé situácie a ľudí, milé, vážne, dramatické........ preto dnes viem, že ak má niekto robiť prácu realitného makléra, musí tejto práci venovať ďaleko viac ako 8 hodín denne, musí sa neustále vzdelávať, tvrdo pracovať sám na sebe, byť pripravený na úspechy, neúspechy či podrazy, ale najmä sa nevzdať. A verím, že ak raz bude legislatívna vôľa a práca v tejto oblasti bude mať svoje špecifiká jasne definované, prestane mať aj verejnosť názor na maklérov, taký aký má. Pretože ako je veľa zlých murárov, učiteľov, právnikov či lekárov a takisto aj realitných maklérov, tak na strane je ich veľmi veľa takých, ktorí by túto prácu nevymenili za nič na svete a robili by ju aj zadarmo.

 Návrat na články

 

 

<

 

Zisťiť možnosti financovaania

  

Najväčí prínos pre klientov minulý mesiac bol maklér:

íDaniel Dorušinec

 Maklér mesiaca

 

          
    
 Nové domy na kľúč 
                        
   

-

 

                

Povedali o nás: 

So spoločnosťou BVT Estate spolupracujeme už takmer 5 rokov. Vybral som si ich ako spoľahlivú realitnú agentúru, k čomu som dostal odporúčania od kamaráta.Oceňujem ich profesionalitu, ľudský prístup, flexibilnosť, promptnosť, ochotu pomôcť a poradiť v akýchkoľvek otázkach.Ja i moji obchodný partneri sme vždy boli spokojní, zaujali ma rôzne modelové situácie, ktoré v rámci výberu vhodnej nehnuteľnosti a hlavne jej následného financovania riešili a detailne ich vysvetlili. Dlhodobá spolupráca v oblasti nákupu a prenájmu nehnuteľností so spoločnosťou BVT Estate zásadným spôsobom prispela k objasneniu celej problematiky a k zvýšeniu mojich príjmov. Vždy so mnou jednali férovo a ich obchodná filozofia win/win  mi maximálne vyhovovala a vyhovuje dodnes. Môžem len odporúčať.

Milan H., Trnava

 Dostávam oveľa viac ako som očakával a pritom ma to stojí podstatne menej ako som počítal. Dostal som priestor na hľadanie nového bývania. Dokonale vyhoveli všetkým mojim požiadavkám.  

Vďaka širokému portfóliu nehnuteľností a vďaka tomu, že mi ponúkli viacero možností financovania som mal vo výbere veľkú slobodu. A to si veľmi cením.

A tak sa veľmi stresujúca vec, ako je výber nového domova v podstate zmenila v pohodovú zábavu a dobrodružstvo.

Žena bola uč opäť tehotná, ale oni k tejto skutočnosti pristupovali s maximálnou profesionalitou a ohľadom, vždy vyšli v ústrety našim požiadavkám.

Maklér a celý kolektív boli úplne perfektný, za čo im veľmi pekne ďakujem.

Som s BVT Estate maximálne spokojný a budem všetkým odporúčať.

 

Imrich T., Galanta 

 BVT Estate mi poskytuje z pohľadu filozofie dostatočnú slobodu v rozhodovaní a z pohľadu samotnej realizácie  široké možnosti voľby.

Vždy našli riešenie aj v zdanlivo neriešiteľných situáciách. Môžem lem odporučiť.

Skúste ich sami a uvidíte, že s ničím nemajú problém. A všetko riešia s chladnou hlavou.

Toto si veľmi cením, ale najviac to, že pri riešení môjho komplikovaného predaja sa nezľakli a nehodili flintu do žita, ale dotiahli predaj až do úspešného konca.

Veľmi pekne ďakujem celému kolektívu, a najmä konateľke p. Novákovej.

Na Slovensku je veľmi málo takýchto firiem.

 

Alena. P., Hlohovec

 

 Náš byt predali za dva týždne a súčasne hľadali pre nás  dom.

Bola to skvelo skoordinovaná akcia. Aj keď pre nás trocha hektická.

Dôležité pre nás bolo, že my sme sa mohli naplno venovať našej robote.

Veľmi dobre mi poradili v mnohých otázkach a vždy platilo, že čo povedali tak to aj bolo.

Slovo od spoľahlivého partnera je veľakrát viac, ako zmluva. Sme s týmto prístupom veľmi spokojní.

Úprimne BVT Estate odporúčame. Nesklamú Vaše očakávania.

 

Karol a Hedviga T., Trnava

BVT Estate s.r.o.

Realitná a stavebná spoločnosť

Blesovce 79

956 01  Topolčany

0949 300 448

 0909 133 838

 

novakovaja@centrum.sk

bvtreal@bvtreal.sk

Skype: bvtreal

www.byvanievtrnave.sk

www.bvtreal.sk

Web mail

Intranet

 

 

 

 

 

 

 

počítadlo.abz.cz