RSS Ako si vybrat dobrú realitku Ako si vybrat dobrú realitku Ako si vybrat dobrú realitku Ako si vybrat dobrú realitku Ako si vybrat dobrú realitku

Aktuální nabídku realit naší kanceláře najdete na portálu AReality.sk. Službu Moja Realitka přináší AReality.sk - největší nabídka nemovitostí na Slovensku.

Ako si vybrat dobrú realitku

 

 

Ako vybrať správnu realitnú kanceláriu

  Návrat na články

Nikto z nás nekupuje a nepredáva nehnuteľnosti každý deň. Veľakrát je to transakcia, ktorá sa odohrá jeden možno dvakrát v živote a preto je potrebné a žiadúce venovať jej náležitú pozornosť.

Aké sú teda tie pravidlá, podľa ktorých si vybrať tú správnu realitnú kanceláriu? Berte prosím tento návod ako rokmi overené a získané skúsenosti.


Prvé pravidlo je úplne jednoduché – riaďte sa doporučením. Najlepšie známymi, príbuznými, skrátka niekým, komu dôverujete. Ak z Vášho okolia nikto žiadnu podobnú skúsenosť nemá, je dobré brať do úvahy nasledovné odporúčania.

 

Predovšetkým je potrebné si uvedomiť, že celý proces predaja a kúpy nehnuteľnosti nie je záležitosť na pár dní. Ide o sled presne stanovených úkonov a procesov tak, aby bolo samozrejme minimalizované riziko, to teda znamená, že druhé pravidlo je čas. Neponáhľajte sa.

 

Oslovte zopár realitných kancelárií a pýtajte sa, aké služby Vám ponúknu. Zistite si, kde RK sídli, , ďalej zistiť akou výškou provízie RK pracuje (optimálne by sa mala pohybovať medzi 3-4%) a najmä sa pýtajte, aké služby Vám v rámci tejto provízie zabezpečí. Niektoré RK neuhradia pri realizácii obchodu nič, niektoré uhradia poplatky spojené s vypracovaním zmlúv, overenie podpisov, uhradia znalecký posudok a kolkové známky na kataster, a to za rovnakú výšku provízie, ako tie, ktoré nehradia nič. Samozrejmosťou by mali byť prezentácie nehnuteľnosti či už prostredníctvom internetu alebo tlačenej inzercie. Zistite si a pýtajte sa, kde bude Vaša nehnuteľnosť prezentovaná. Solídna a profesionálna realitná kancelária sa nikdy neskrýva za inzerciu fyzických osôb – neinzeruje v súkromnej inzercii.

 

Niektoré realitné kancelárie vezmú Vašu nehnuteľnosť do ponuky na základe telefonického rozhovoru. Takýto postup považujem za neprijateľný. Mnohí, ktorí pracujeme v tejto oblasti dlhé roky, vieme, aké obrovské riziká táto forma prináša. Nikto z nás nie je jasnovidec, aby vedel, či na druhom konci telefónu skutočne hovoril s majiteľom nehnuteľnosti...... Myslím, že nie je profesionálne ponúkať potencionálnym kupujúcim Vašu nehnuteľnosť, ktorú maklér ani nevidel, nedohodol si s Vami podmienky obchodu a takisto ani výšku provízie a služby s tým súvisiace. Ďalej nerozhoduje ani množstvo zákaziek – nehnuteľností, ktoré RK vo svojom portfóliu má.  Čím viac zákaziek, tým väčšia pravdepodobnosť neaktuálnosti ponuky a nábor zákaziek „cez telefón“. Realitná kancelária by mala mať také množstvo zákaziek, na ktorých môže zodpovedne, kvalitne a profesionálne pracovať. Kvantita neznamená kvalitu.

 

Ďalej neodporúčam klientom zadávať svoju ponuku – nehnuteľnosť do viac ako 3-4 kancelárií. Rozšírená chyba predávajúcich je, že zadávajú nehnuteľnosť do x kancelárií naraz s vidinou, že obchod sa uskutoční rýchlejšie. Opak je pravdou. Čím je nehnuteľnosť na internete alebo v tlači propagovanejšia, tým ťažšie sa predáva. A najmä vtedy, ak každá realitná kancelária ponúka nehnuteľnosť za inú cenu. A cena nehnuteľnosti ide zbytočne dole. Ak sa rozhodnete kanceláriu poveriť predajom Vašej nehnuteľnosti, je nevyhnutné spísať Zmluvu o sprostredkovaní, kde budú presne špecifikované povinnosti kancelárie, výška provízie, presne vymedzené úlohy pri sprostredkovaní, rozsah úkonov, ktoré v rámci provízie zabezpečí a platnosť zmluvy (obvykle 3-6 mesiacov).

 

Kameň úrazu celého realitného obchodu  je zloženie rezervačnej zálohy alebo kaucie. Veľakrát sa stáva, že klienti obvinia realitnú kanceláriu z podvodu v tej chvíli, keď majú túto zálohu zložiť. Táto  záloha je však nevyhnutná a kancelária ju musí požadovať (obvykle je vo výške 2 – 10%  z ceny nehnuteľnosti) a to práve v rámci korektných a serióznych vzťahov. Zložená záloha totiž znemožní kancelárii nehnuteľnosť ďalej ponúkať – a tak prestáva pre predávajúceho zháňať ďalších záujemcov. 
 

Pravidlo tretie – všetko čo podpisujete, si poriadne preštudujte. Neváhajte, ak niečomu nerozumiete a pýtajte sa. Prípadne, ak máte pochybnosti, obráťte sa na nezávislého právnika. A najmä, nepodpisujte nič pod tlakom. Kvalitná realitná kancelária by Vás nemala dotlačiť k unáhleným podpisom akýchkoľvek zmlúv.

 


Čo si ešte všímať .......

·         realitní makléri by mali byť profesionálmi vo svojom odbore - všímajte si ich prístup a riešenie Vašich otázok

·          sledujte oficiálnu web stránku s uvedenými kontaktmi  

·          zverte sa do rúk realitnej kancelárie, ktorá dokáže pružne reagovať, pravidelne Vás informuje o stave predaja a potencionálnych záujemcoch

·         výšku provízie si dohodnite vopred a jednoznačne. Realitná kancelária si nesmie dovoliť zvyšovať províziu sama. Čím vyššia je cena nehnuteľnosti, tým nižšie by malo byť percento provízie

·         vyžadujte informácie o postupe práce kancelárie a informujte sa, ako bude celý proces predaja nehnuteľnosti prebiehať – mali by ste dostať perfektný popis celého procesu predaja a nielen v oblasti realít, ale aj v súvisiacich problematikách – napr. daňovej, ekonomickej a právnej. Pamätajte, že celý proces predaja musí byť zrozumiteľný a najmä transparentný.

·  ·         neváhajte a pýtajte sa na referencie – každá solídna realitná kancelária by nemala problém sa nimi preukázať

·         a najmä – stretnite sa osobne. Je to stále najlepšia forma komunikácie.

 Návrat na články

 

 

<

 

Zisťiť možnosti financovaania

  

Najväčí prínos pre klientov minulý mesiac bol maklér:

íDaniel Dorušinec

 Maklér mesiaca

 

          
    
 Nové domy na kľúč 
                        
   

-

 

                

Povedali o nás: 

So spoločnosťou BVT Estate spolupracujeme už takmer 5 rokov. Vybral som si ich ako spoľahlivú realitnú agentúru, k čomu som dostal odporúčania od kamaráta.Oceňujem ich profesionalitu, ľudský prístup, flexibilnosť, promptnosť, ochotu pomôcť a poradiť v akýchkoľvek otázkach.Ja i moji obchodný partneri sme vždy boli spokojní, zaujali ma rôzne modelové situácie, ktoré v rámci výberu vhodnej nehnuteľnosti a hlavne jej následného financovania riešili a detailne ich vysvetlili. Dlhodobá spolupráca v oblasti nákupu a prenájmu nehnuteľností so spoločnosťou BVT Estate zásadným spôsobom prispela k objasneniu celej problematiky a k zvýšeniu mojich príjmov. Vždy so mnou jednali férovo a ich obchodná filozofia win/win  mi maximálne vyhovovala a vyhovuje dodnes. Môžem len odporúčať.

Milan H., Trnava

 Dostávam oveľa viac ako som očakával a pritom ma to stojí podstatne menej ako som počítal. Dostal som priestor na hľadanie nového bývania. Dokonale vyhoveli všetkým mojim požiadavkám.  

Vďaka širokému portfóliu nehnuteľností a vďaka tomu, že mi ponúkli viacero možností financovania som mal vo výbere veľkú slobodu. A to si veľmi cením.

A tak sa veľmi stresujúca vec, ako je výber nového domova v podstate zmenila v pohodovú zábavu a dobrodružstvo.

Žena bola uč opäť tehotná, ale oni k tejto skutočnosti pristupovali s maximálnou profesionalitou a ohľadom, vždy vyšli v ústrety našim požiadavkám.

Maklér a celý kolektív boli úplne perfektný, za čo im veľmi pekne ďakujem.

Som s BVT Estate maximálne spokojný a budem všetkým odporúčať.

 

Imrich T., Galanta 

 BVT Estate mi poskytuje z pohľadu filozofie dostatočnú slobodu v rozhodovaní a z pohľadu samotnej realizácie  široké možnosti voľby.

Vždy našli riešenie aj v zdanlivo neriešiteľných situáciách. Môžem lem odporučiť.

Skúste ich sami a uvidíte, že s ničím nemajú problém. A všetko riešia s chladnou hlavou.

Toto si veľmi cením, ale najviac to, že pri riešení môjho komplikovaného predaja sa nezľakli a nehodili flintu do žita, ale dotiahli predaj až do úspešného konca.

Veľmi pekne ďakujem celému kolektívu, a najmä konateľke p. Novákovej.

Na Slovensku je veľmi málo takýchto firiem.

 

Alena. P., Hlohovec

 

 Náš byt predali za dva týždne a súčasne hľadali pre nás  dom.

Bola to skvelo skoordinovaná akcia. Aj keď pre nás trocha hektická.

Dôležité pre nás bolo, že my sme sa mohli naplno venovať našej robote.

Veľmi dobre mi poradili v mnohých otázkach a vždy platilo, že čo povedali tak to aj bolo.

Slovo od spoľahlivého partnera je veľakrát viac, ako zmluva. Sme s týmto prístupom veľmi spokojní.

Úprimne BVT Estate odporúčame. Nesklamú Vaše očakávania.

 

Karol a Hedviga T., Trnava

BVT Estate s.r.o.

Realitná a stavebná spoločnosť

Blesovce 79

956 01  Topolčany

0949 300 448

 0909 133 838

 

novakovaja@centrum.sk

bvtreal@bvtreal.sk

Skype: bvtreal

www.byvanievtrnave.sk

www.bvtreal.sk

Web mail

Intranet

 

 

 

 

 

 

 

počítadlo.abz.cz